Skyline

International Club Exchange

Cel projektu

Berlin jest uważany za miasto kreatywnych, jest światowym magnesem turystycznym i posiada potencjalnie konkurencyjną w skali światowej ekspertyzę. Naszym celem jest rozwinięcie międzynarodowej obecności kultury klubowej w Berlinie oraz wzrost roli jej uczestników, co stanowi istotny element zabezpieczenia potencjału kreatywnego i turystyki muzycznej w niemieckiej stolicy również na przyszłość.

Aktualne liczne kryzysy ponownie podkreślają wagę wsparcia uczestników i uczestniczek kultury klubowej w opracowywaniu koncepcji, które są jednocześnie bezpieczne i ekonomicznie zrównoważone. Wymiana doświadczeń z przedstawicielami innych miast stanowi szczególnie obiecujący obszar, gdyż każdy region radzi sobie z różnorodnymi kryzysami w unikalny sposób, znalazłszy różne ścieżki rozwiązania.

Krótki opis

Projekt skupia się na rozszerzaniu i wzmacnianiu międzynarodowej współpracy z scenami klubowymi i metropoliami (Polska, Hiszpania) w celu zrównoważonej promocji gospodarczej kultury klubowej Berlina oraz tworzenia długoterminowych sieci.

Obejmuje on wizyty w metropoliach klubowych z wybranymi delegatami, planowanie wydarzeń dyskusyjnych, prace z zakresu public relations, organizację stołu okrągłego w Berlinie. Wymaga również analizy kultury klubowej Berlina oraz oceny działań w zakresie tworzenia sieci.

Uczestnicy

Realizatorzy projektu: Clubcomssion

Polska: Jasna1, Oramics, Stacja Praga

Hiszpania: Sonar, DJ Phosky

Ukraina

Czas trwania projektu

01.06.2023-31.05.2024

Kontakt i strona internetowa

https://www.clubcommission.de/category/internationalisierung/

Killa Schuetze: ksc@clubcommission.de

Kai Sachse: ks@clubcommission.de

19.06.2024 -