Skyline

Deep Tech Hub


Deep Tech Hub to platforma B2B do kooperacji z start-upami, dużymi firmami i centrami technologicznymi z Berlina, Polski i Rosji.

Cel projektu

Działalność międzynarodowej sieci jest skierowana do start-upów i firm z branży Deep Tech, które poszukują partnerów, chcą dokonać ekspansji lub wejść na nowe rynki. Celem jest przyspieszenie internacjonalizacji przedsiębiorstw i uczynienie z Berlina centrum dla inicjatyw z zakresu Deep Tech w Europie Środkowo-Wschodniej.

W skrócie

Dzięki unikalnej scenie start-upowej, Berlin jest jednym z wiodących ośrodków Deep Tech w Niemczech i Europie. Deep Tech oznacza szczególny rodzaj innowacji, w którym zwłaszcza startupy są uważane za pionierów: przedsiębiorstwa z branży Deep Tech w niewielkim stopniu korzystają z istniejących technologii, ale zamiast tego wymyślają nowe, głównie cyfrowe i dysrupcyjne rozwiązania.

Projekt Deep Tech Hub ma służyć jako platforma współpracy i wymiany w ramach ekosystemu Deep Tech w Berlinie, łącząc go z krajami Europy Środkowej i Wschodniej - Polską i Rosją. Skupia się przy tym się na następujących obszarach:

  • Cybersecurity
  • Fintech
  • e-Health & Medtech
  • Internet of Things / Industry 4.0 / Smart Manufacturing
  • Logistyka, Mobility & Smart City

W przyszłości oferta Deep Tech Hub ma zostać uzupełniona o wydarzenia, które pozwolą na przekazanie wiedzy na temat rozwijających się europejskich ekosystemów technologicznych - Polski i Rosji. Impreza inauguracyjna online odbyła się 22 października 2020 roku.

Czas trwania projektu

2020 –

Uczestnicy

SIBB e.V. przy wsparciu Administracji Senackiej ds. Gospodarki, Energetyki i Zarządzania Przedsiębiorstwami, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i go international!

Dodatkowe informacje

Strona internetowa Deep Tech Hub
Rejestracja do newslettera

Kontakt

Adam Formanek 
Head of International Projects 
adam.formanek@sibb.de 
tel.: +49 30 403671 902 

Katya Wehmeyer 
Project Manager International Business 
katja.wehmeyer@sibb.de
tel.: +49 30 403671 907 

16.10.2021 -