Skyline

Lotnisko w Heringsdorf otrzyma wsparcie ze strony Polski

Z pomocą polskiego sąsiada, Świnoujścia, regionalne lotnisko w Heringsdorf na wyspie Uznam ma przyciągnąć w przyszłości jeszcze więcej podróżujących. Prezydent miasta Świnoujścia, Janusz Żmurkiewicz, podpisał ostatnio w tej sprawie list intencyjny. W związku z tym projektem planowane jest częściowe przejęcie kosztów operacyjnych oraz wprowadzenie nazwy „Heringsdorf-Świnoujście”.

W międzyczasie Świnoujście chce przede wszystkim prowadzić szersze działania marketingowe na rzecz lotniska, które jest oddalone od miasta zaledwie o 10 minut jazdy, posiada status portu międzynarodowego, ale jest mało znane. Po wprowadzeniu europejskiej linii autobusowej i przedłużeniu Uznamskiej Kolei Nadmorskiej do Świnoujścia kolejnym elementem łączenia regionu granicznego w jedność jest współpraca w zakresie ruchu lotniczego. W ubiegłym roku lotnisko Heringsdorf obsłużyło łącznie 33.500 pasażerów samolotów liniowych i prywatnych. Tego lata lotnisko będzie przyjmowało regularne loty z Zurychu i Berna oraz z Dortmundu, Düsseldorfu, Frankfurtu nad Menem, Stuttgartu i Kolonii.

Starsze wydarzenia 2015

Pobyty stypendialne dla studentów w Niemczech i Polsce

Wspólnie zorganizowany program stypendialny GFPS (niemieckiego Stowarzyszenia Wymiany Studenckiej w Europie Środkowej i Wschodniej), polskiego stowarzyszenia partnerskiego GFPS Polska i...

28.09.2020 - http://partnerstwo-odra.eu/aktualnosci/2015/1497