Skyline

Historia Polski z CBHist - nową platformą online

Geschichte Polens. Forschungs- und Bildungsmaterialien  © CBHist.

CBHist. nowy portal historyczny Centrum Badań Historycznych w Berlinie Polskiej Akademii Nauk, został niedawno uruchomiony. Dzięki esejom, zdjęciom, filmom wideo, programom edukacyjnym, podcastom i e-bookom platforma zawiera przede wszystkim materiały edukacyjne dla nauczycieli, profesorów, studentów i uczniów - ale również osoby zainteresowane historią znajdą tu coś dla siebie. CBHist. jest dostępna w trzech językach (niemiecki, polski, angielski) i dlatego jest przeznaczona dla użytkowników międzynarodowych.

Biblioteka multimediów zaprasza do oglądania interesujących i społecznie bardzo istotnych filmów na różne tematy. W podcaście, prowadzonym przez Agnieszkę Zawadzką, usłyszycie również historię Polski: Z różnymi gośćmi przygląda się znaczącym postaciom w historii Polski - ostatnio Linie Morgenstern, wrocławskiej pisarce i działaczce (1830-1909).

Ponadto za pośrednictwem CBHist dostępne są różne dokumenty i pomysły na lekcje szkolne: Artykuły eksperckie z zakresu metodyki dydaktyki szkolnej dostarczają cennych wskazówek do projektowania treści nauczania w kontekście historycznym, a praktyczne scenariusze zajęć uzupełniają korzystanie z serii podręczników Europa. Nasza historia (poziom średni 1).

Ostatnia propozycja: Rocznik Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie z obszernym zbiorem artykułów i esejów na temat stosunków polsko-niemieckich.


Starsze wydarzenia 2022

Komunikacja kryzysowa w regionie przygranicznym

Ministerin Katrin Lange  © Karoline_Wolf/BildhausPandemia Covid wywróciła nasze życie do góry nogami. Skutki globalnej sytuacji kryzysowej są szczególnie widoczne we współpracy międzynarodowej.W tym celu Ministerstwo Europy zorganizowało...

Nowe regulacje dotyczące wjazdu od 23.12.2021 r.

  © Oder-Partnerschaft Od 23 grudnia 2021 r. obowiązują nowe przepisy wjazdowe dla podróżujących z Polski do Niemiec.Od tego momentu istnieje ogólny obowiązek posiadania dowodu COVID przez osoby w wieku od 6 lat...

21.05.2024 -