Skyline

Nabór – Pociąg do kultury

 © K. Fuhrmann

Jeśli mają Państwo ochotę pomóc w kształtowaniu niezwykłego polsko-niemieckiego projektu, obcować na co dzień ze sztuką i doświadczać niezapomnianych przeżyć - mamy coś specjalnego!

Pociąg do kultury Berlin-Wrocław poszukuje wykwalifikowanych zawodowo i dydaktycznie moderatorów i moderatorek do realizacji kolejnego już 8. sezonu projektu (kwiecień - wrzesień 2023).

Od 2016 roku pociąg kulturalny jeździ między Berlinem a Wrocławiem. Podróż między miastami nad Sprewą i Odrą trwa cztery i pół godziny - wystarczająco dużo czasu, aby poinformować i zabawić pasażerów o kulturze, która czeka na nich na końcu podróży. Na pokładzie spotkają pisarzy, muzyków, pracowników kultury, bibliotekę i stałą ekspozycję. Pociąg do kultury Berlin-Wrocław jest pozytywnym przykładem na to, jak projekty kulturalne mogą przyczynić się do przekazania pozytywnego wizerunku Niemiec i Polski oraz wzmocnienia relacji między oboma krajami. Jednocześnie Pociąg do kultury stanowi również platformę dla artystów i pracowników kultury z Berlina i Wrocławia do prezentowania i dzielenia się swoją pracą.

Co będzie należeć do głównych zadań na tym stanowisku?

Podstawowy program wycieczki (4,5 godziny) obejmuje "mobilną bibliotekę", dwu- lub wielojęzyczną moderację i komunikację z pasażerami, opiekę nad gośćmi, prowadzenie quizu pokładowego, moderowanie innych punktów programu oraz pomoc w rozstawieniu małej mobilnej wystawy. A na koniec każdej podróży zamieszczenie na Instagramie i Facebooku dwujęzycznego postu, który będzie podkreślał szczególny aspekt wyjazdu.

Szczegółowe wymagania dotyczące oferty pracy można znaleźć tutaj.

Wszystkie aplikacje z niezbędnymi dokumentami można jeszcze założyć na portalu pracy Kulturprojekte Berlin GmbH do 18.01.2023 r.

W przypadku pytań dotyczących tego stanowiska można kontaktować się z Panem Oliverem Spatz (Project Manager Kulturzug Berlin-Wrocław) pod adresem o.spatz@kulturprojekte.berlin lub 030 24749 753.


Starsze wydarzenia 2023

"Europa - nasza historia" - co dalej z polsko-niemieckim projektem?

„Europa – unsere Geschichte“ jest to podręcznik do historii opracowany wspólnie przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne S.A. oraz Eduversum GmbH Verlag und Bildungsagentur w ramach...

19.06.2024 -