O polsko-niemieckich współzależnościach w Poznaniu
W ciągu ostatnich dziesięcioleci Niemcy i Polska zbudowały bliskie partnerstwo oparte na zaufaniu i współpracy. Istnieją liczne projekty i programy mające na celu wzmocnienie współpracy między oboma krajami i dalszą poprawę stosunków.
4 kwietnia 2023 roku w Klubie Cyryla w Poznaniu odbyła się dyskusja na temat polsko-niemieckiej współzależności z udziałem Dariusza Pawłosia - Ambasadora RP w Niemieczech, dr Justyny Schulz - dyrektor Instytutu Zachodniego oraz dr Piotra Andrzejewskiego - analityka Instytutu Zachodniego.
Podczas spotkania omówiono współpracę polsko-niemiecką, a także dotychczasowe sukcesy i doświadczenia. Ponadto przeanalizowano szanse i wyzwania dla rozwoju wzajemnych stosunków polsko-niemieckich. Tematem spotkania były również uwarunkowania polityczne, gospodarcze lub społeczno-kulturowe, które kształtują relacje między Berlinem a Warszawą.
Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Regionalnego Ośrodka Debat Międzynarodowych w Poznaniu.
Regionalny Ośrodek Debat Międzynarodowych w Poznaniu jest projektem Instytutu Poznańskiego i jego sieci, której koordynatorem jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP. Głównym celem sieci RODM jest stymulowanie debaty na temat kwestii międzynarodowych i priorytetów polskiej polityki zagranicznej na poziomie regionalnym przy aktywnym udziale społeczności lokalnych.
RODM, we współpracy z Akademią Dyplomatyczną MSZ, organizuje również wydarzenia promocyjne, informacyjne i edukacyjne dotyczące polskiej polityki zagranicznej i Służby Zagranicznej.
Więcej o inicjatywach Regionalnego Ośrodka Debat Międzynarodowych w Poznaniu tutaj.