Skyline

Debata "Miedzysztukowy – Interartistral" – sztuka w polsko-niemieckim regionie przygranicznym

Berlin. 25 lutego br. w siedzibie Evangelische Akademie zu Berlin (EKD) odbędzie się specjalna debata na temat sztuki i jej mediacyjnego oddziaływania w aspekcie stosunków polsko-niemieckich.

Przy udziale młodej publiczności, głos w debacie odnośnie aktualnej sytuacji w obu krajach zabiorą wybrani przedstawiciele z polsko-niemieckiego pogranicza. Tematy dyskusji będą dotyczyć zagadnień, takich jak: W jaki sposób sztuka może prowadzić do takich indywidualnych doświadczeń, które dają nowe spojrzenie na pojęcie ojczyzny? Jak kształtują się kontakty międzyludzkie, konstrukcja tożsamości oraz poznawianie przestrzeni i miejsc?

Punktem ciężkości debaty jest prezentacja projektu społeczno-politycznego "Nowa Ameryka", który tworzy zaskakujące perspektywy w regionie i zapewnia miejsce dla nowych wizji. Pod okiem artysty i jego współtwórcy, Michaela Kurzwelly, projekt „Nowa Ameryka” stara się zmniejszyć znaczenie pojęcia „granica” i zachęca do tworzenia nowej przestrzeni.

Debata skierowana jest do osób poniżej 35 lat. Udział w niej jest bezpłatny, jednakże wymagane jest zaproszenie.

Minione wydarzenia w 2014

Wielka historia małego miasta – otwarcie wystawy poświęconej niezwykłej historii Zgorzelca i Görlitz we Wrocła

Wystawę „Miasto i jego obywatele. Zgorzelec i Görlitz. 1945-1989“ będzie można oglądać od 21 lutego do czwartego maja w Muzeum Etnograficznym przy ulicy Traugutta 111/112 we...

"Wolontariat w Polsce i w Niemczech" – konferencja zamykająca projekt w Berlinie

Berlin. W dniu 29 stycznia br. odbędzie się w Berlinie konferencja podsumowująca projekt „Poland had been a white area on the map and is now filled with colour – How does an...

06.07.2022 -