Skyline

Turystyka - pole działalności w ramach Partnerstwa-Odra 

Na konferencji gospodarczej nt. regionu nadodrzańskiego w 2006 r. został sformułowany cel rozwoju: założenie atrakcyjnego, transgranicznego regionu turystycznego, we współpracy z regionalnymi organizacjami turystycznymi.

Regiony po obu stronach Odry oferują ponad granice kraju urozmaicone krajobrazy i miejscowości z rozmaitymi celami wycieczkowymi i możliwościami aktywnego spędzania czasu.


© www.germany.travel/de (fot. 1 oraz 3); Polska Organizacja Turystyczna (fot. 2)

W Meklemburgii-Pomorzu Przednim oraz w województwie zachodniopomorskim kilometrowe białe plaże, otoczone zielenią i bięłkitnym morzem zapraszają na wakacje i aktywny wypoczynek w harmonii z naturą. Tereny nadrzeczne w Brandenburgii i w województwie lubuskim z rezległymi jeziorami i lasami zapewniają intensywne przeżycia wśród nieskarzonej i pierwotnej natury. Duże i małe miasta posiadają wyśmienitą ofertę kulturalną i niezliczone zabytki do odkrycia. Wielkopolska ze swoją stolicą Poznaniem tworzy historyczne centrum Polski i jest dla wszystkich odwiedzających regionem, który warto odwiedzić. Berlin i sąsiedni Poczdam oferują, jako byłe rezydencje pruskich króli i niemieckich cesarzy, kulturę dla koneserów. Stolica Niemiec przyciąga klubami, teatrami i ofertą kulturalną gości z całego świata. Zimą do Saksonii i na Dolny Śląsk miłośników sportów zimowych przyciągają przepiękne górskie tereny a latem wielu spacerowiczów zdobywa górskie szczyty. Osoby zachwycone sportem korzystują z dobrze rozbudowanych dróg wodnych i spacerowych.

Cel - połączenie tych wszystkich elementów w wspólny region turystyczny – był dotychczas realizowany przez transgraniczne projekty w euroregionach, które dużo wniosły do polepszenia transgranicznej turystyki. Regionalne organizacje turystyczne w województwach zachodniopomorskim, wielkopolskim, lubuskim, dolnyśląskim, Saksonii, Brandenburgii, Berlinie i Meklemburgii-Pomorzu Przednim współuczestniczą w tym prozesie. 

Niewielki wybór ofert wycieczek i podróży w regionach po obu stronach Odry i Nysy Łużyckiej oraz oferty turystyczne gotowe do rezerwacji, które zostały przygotowane przez visitBerlin oraz partnerów Partnerstwa-Odry w ramach ich współpracy turystycznej znajdą Państwo tutaj.

Dalsze informacje na temat kooperacji turystycznej między polskimi regionami Partnerstwa-Odra i Berlinem znajdą Państwo na tej stronie oraz w broszurze pt. "Współpraca turystyczna w ramach Partnerstwa-Odra. Podsumowanie i perspektywy." Przygotowany przez Berlińską Administrację Senacką ds. Gospodarki, Technologii i Badań Naukowych dossier można pobrać poniżej.


 

19.04.2024 -