Spróbuj swoich sił - Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska im. Tadeusza Mazowieckiego 2022
Polska i Niemcy od dawna mają ze sobą wiele wspólnego. Wieloletnia współpraca na różnych płaszczyznach, takich jak polityka, gospodarka, nauka i kultura. Jesteś spostrzegawczy, obserwujesz to, co dzieje się w regionie polsko-niemieckim, wyciągasz wnioski. Lubisz rozmawiać z ludźmi, pisać i tworzyć reportaże lub grafiki. Uważasz, że będziesz dobrym dziennikarzem? Weź udział w konkursie dziennikarskim: Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska im. Tadeusza Mazowieckiego 2022.
Prace można zgłaszać w pięciu kategoriach: Druk, Radio, Telewizja, Multimedia oraz "Dziennikarstwo w regionie przygranicznym".
Nadesłane publikacje powinny promować współistnienie w Unii Europejskiej. W pracach można poruszyć wszystkie aspekty stosunków polsko-niemieckich. Szczególnie mile widziane są prace nawiązujące do aktualnych wydarzeń w kraju sąsiednim. Poza tym artykuły i audycje, które dotyczą historii powszechnej, również mają szansę na nagrodę. Organizatorzy przypominają, że redakcje i pracownicy mediów mogą zgłaszać do konkursu nieograniczoną liczbę prac.
Fundatorami Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej 2022 są Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Fundacja ZEIT Ebelin i Gerd Bucerius oraz sześć regionów partnerskich: trzy województwa - zachodniopomorskie, lubuskie i dolnośląskie - oraz trzy kraje związkowe - Brandenburgia, Meklemburgia-Pomorze Przednie i Wolne Państwo Saksonia. Fundatorem nagrody specjalnej "Dziennikarstwo w regionie przygranicznym" jest Wolny Kraj Związkowy Saksonia.
Po dwóch latach wirtualnego przyznawania nagród, zwycięzcy zostaną ponownie uhonorowani podczas uroczystej gali na żywo, która odbędzie się 9 czerwca 2022 r. w dwumieście Görlitz-Zgorzelec.
Uczestnicy mogą rejestrować swoje zgłoszenia we wszystkich kategoriach za pośrednictwem systemu rejestracji online tutaj do 30 stycznia 2022 r.
Aktualne warunki uczestnictwa w konkursie tutaj.
Termin: 15 listopada 2021 r. - 30 stycznia 2022 r.
Lokalizacja: Online