Dialog obywatelski: Jakiej Europy chcemy?
Belgia, Niemcy, Francja, Włochy, Luxemburg i Holandia to państwa, które w roku 1957 powołały do życia Europejską Wspólnotę Gospodarczą, która stała się kamieniem węgielnym Unii Europejskiej. Po 60 latach, Unia Eurpejska stoi przed wielkimi wyzwaniami: problemy gospodarcze, Brexit, migracja, populizm prawicowy trzęsą jej posadami. W ramach cyklu dialogu obywatelskiego „Jakiej Europy chcemy?" Urząd Spraw Zagranicznych zwraca się bezpośrednio do obywateli z pytaniem: „Czy Europa jest dla Ciebie wyłącznie taktycznym związkiem gospodarczym, czy jednak czymś wiecej? Jaki masz stosunek do Unii Europejskiej? Jakiej Europy chcesz?
Thomas Ossowski, Pełnomocnik ds. Relacji z Państwani Członkowskimi Unii Europejskiej oraz Współpracy Transgranicznej i Regionalnej w Urzędzie Spraw Zagranicznych, rozmawia z publicznością. Rozmowę poprowadzi Andreas Oppermann, dyrektor Redakcji Studia rbb we Frankfurcie nad Odrą. O godz. 16:00 odbędzie się Dialog Europejski dla uczniów, który przeprowadzi Stowarzyszenie „Junge Europäische Bewegung".
Miejsce:
Bolfrashaus,
Große Oderstraße 29
15230 Frankfurt (Oder)
Wydarzenie w j. niemieckim. Wstęp wolny. Zgłoszenia:dialogundforschung@ifa.de
Wydarzenie zorganizowane przez ifa (Institut für Auslandbeziehungen), przy współpracy ze Słubicko-Frankfurckim Centrum Kooperacji oraz Stowarzyszeniem Junge Europäische Bewegung".
Jakiej Europy chcemy? to specjalny cykl spotkań w ramach formatu „Polityka zagraniczna na żywo - Dialog dyplomatów"- kooperacji Urzędu Spraw Zagranicznych oraz ifa.