Skyline

Tematy współpracy i projekty

Miasta i regiony wzdłuż Odry, Warty i Nysy od lat ściśle ze sobą współpracują w ramach projektów dotyczących wszystkich aspektów związanych z Partnerstwem-Odra. Głównym celem jest praktyczna współpraca, która koncentruje się na konkretnych projektach i realnych wynikach. Stanowi to wkład w utworzenie ściśle usieciowionego obszaru gospodarczego, który oferuje obywatelom i przedsiębiorstwom najlepsze możliwości rozwoju i charakteryzuje się wysoką jakością życia. Partnerzy z obszaru polityki, administracji, biznesu, środowisk akademickich oraz społeczeństwa obywatelskiego na równi angażują się w prace sieci i współpracują ze sobą ramię w ramię.

Gospodarka

Mecklenburger Metallguss GmbH Waren, Werk3


Czy to technologie optyczne, moda, technologie energetyczne, czy informatyka: Partnerstwo Odry chce łączyć polskie i niemieckie przedsiębiorstwa oraz instytucje naukowe i nawiązywać w ten sposób kooperacje. Powstałe efekty synergii mogą ożywić wspólny obszar gospodarczy, wzmocnić rynki pracy, a przez to również cały region.Transport

szymon-nitka

Autobusem, czy koleją: Partnerstwo Odry działa na rzecz rozbudowy i poprawy transportu transgranicznego. Poprzez infrastrukturę chce stworzyć lepsze możliwości dla Polaków i Niemców, aby sąsiedzi mogli wspólnie pracować i żyć.

Turystyka

Dresden

Anita Demianowicz

Berlin i Wrocław już dziś przyciągają swoim urokiem ludzi z całego świata, ale wspólnie wszystkie regiony Partnerstwa Odry mogą zaoferować jeszcze większą różnorodność kulturowych skarbów i malowniczych krajobrazów. Celem kooperacji jest wzbudzenie zachwytu w turystach dla całego regionu Odry.Pozostałe tematy

eigene Darstellung

Partnerstwo Odry chce wspierać współpracę między polskimi a niemieckimi regionami, miastami, związkami i społeczeństwem obywatelskim, ponieważ współpraca transgraniczna kryje w sobie potencjał poprawy codziennego życia ludzi w regionie Odry.

27.05.2019 - http://partnerstwo-odra.eu/themen-und-projekte