Skyline

Wystawa „wewnątrz // zewnątrz_ homemade“ w Lipsku

Dzięki kooperacji „wewnątrz // zewnątrz” powstał w 2018 r. program profesjonalnego systemu wymiany i współpracy pomiędzy artystkami plastyczkami z klasy Prof. Anny Goebel (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu) a lipskimi artystkami plastyczkami z sieci artystycznej: Künstlerinnennetzwerks (KNW). Prace, które zrodziły się w kontekście tej międzykulturowej wymiany, można oglądać w INTER disciplinary SHOP w Lipsku do dnia 12 stycznia 2019 roku.

Wystawa multimedialna prezentuje między innymi prace na temat komunikacji międzykulturowej w przestrzeni publicznej. Wykorzystując techniki tekstylne, artystki nawiązują do tradycyjnego polskiego rzemiosła i wykorzystują materiały z najbliższego otoczenia: ulicy, parków czy ogrodów. Ponadto powstał słownik, który bada komunikację między Niemcami a Polakami.

Organizatorami są Forum zeitgenössische Hybridkultur e.V. we współpracy z Instytutem Polskim Berlin - filia w Lipsku, wspierane przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej.

  • Data: 18.11.2018 – 12.01.2019; Od czwartku do soboty od 11 do 18 godz. 
  • Lokalizacja: INTER disciplinary SHOP, Spinnereistr. 7 Halle 10G, 04179 Leipzig-Plagwitz 

Więcej informacji można znaleźć tutaj. Tutaj można zobaczyć elementy wystawy.


Minione wydarzenia w 2019

Sztuka teatralna „Bieguni“ oparta na powieści Olgi Tokarczuk

Nigdy wcześniej tak wielu ludzi nie podróżowało po świecie, jak dzisiaj. Powodów istnieje wiele. Do nich należą na przykład podróże zawodowe i rekreacyjne, ale też wypędzenia i...

19.04.2024 -