Skyline

Konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego otwarty

 Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit (SdpZ)

Ogłoszono konkurs o Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską. Prace można zgłaszać do dnia 20. stycznia 2019 roku w następujących kategoriach: Prasa, Radio, Telewizja, Multimedia oraz „Dziennikarstwo w regionie przygranicznym”. Nagroda w każdej kategorii wynosi 5.000 euro. W czerwcu 2019 roku laureaci konkursu zostaną ogłoszeni i nagrodzeni podczas Polsko-Niemieckich Dni Mediów.

Polsko-Niemiecka Nagroda Dziennikarska nosi imię publicysty, działacza na rzecz praw obywatelskich i byłego premiera Polski, Tadeusza Mazowieckiego, zmarłego w październiku 2013 roku. W celu uznania jego dokonań i dziennikarskiego zaangażowania,  nagroda promuje dialog między Niemcami a Polakami, a tym samym pokojową wymianę między krajami Unii Europejskiej. 

Od polityki, ekonomii i nauki po kulturę i społeczeństwo, uczestnicy mogą naświetlić i przeanalizować wszystkie aspekty stosunków polsko-niemieckich. Mile widziane są spostrzeżenia i odniesienia do aktualnych relacji polsko-niemieckich oraz konkretne rozwiązania danego problemu. Artykuły i prace dotyczące historii polsko-niemieckiej są również brane pod uwagę.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.  

Kontakt w sprawie prac polskich: 
Frieda Pirnbaum  
Tel.: + 49 351 81609-48  
E-Mail: f.pirnbaum@heimrich-hannot.de   

Kontakt w sprawie prac niemieckich: 
Magdalena Przedmojska (Projektkoordinatorin)  
Tel.: + 48 (22) 338 62 73   
E-Mail: magdalena.przedmojska@fwpn.org.pl 
Starsze wydarzenia 2019

Klub Polskich Nieudaczników

Klub Polskich Nieudaczników  Darek GontarskiKlub Polskich Nieudaczników jest właściwym miejscem dla wszystkich, którzy potrafią traktować życie z poczuciem humoru. Klub został założony w 2001 roku przez polskich artystów...

25.06.2024 -